Šokovaná Amerika v tranzu: blíží se Apokalypsa… ?

Vida, kdo by se byl nadál. I česká média, proslavená svými neustálými lžimi, výmysly a propagandou, začínají otáčet a začínají psát poněkud ostřejší komentáře. Samozřejmě, zatím jen některá, ta ultrapravicová (MF DNES, Lidové noviny, Nova  etc.) se zatím stále modlí, mlčí a doufají v zázrak. Ten však nepřijde. Naopak. Amerika, ten Titanik, na jehož palubě tak rádi tančili nejen místní, ale i všichni cizinci, se nezadržitelně potápí. Krysy začínají opouštět loď, kapitán a první důstojníci jsou již dávno v trapu a loď se nekontrolovatelně zmýtá tažena vodními víry.

Takže připomeňme aspoň pár zajímavých článků:

Kolaps na Wall Street – zmizel bilión dolarů (iHned)

Záchranný plán ve formě finanční pomoci pro americký finanční systém v objemu 700 miliard dolarů (přibližně 12 bilionů korun) ve Sněmovně reprezentantů ztroskotal. Pondělní hlasování na půdě Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu bylo velmi emotivní a provázely jej velké nejasnosti.

Wall Street reagoval rekordními poklesy, kdy hodnota akcií podle indexu Dow Jones Wilshire 5000 klesla o rekordních 1,2 bilionu dolarů. Dow Jones nakonec v pondělí ztratil celkem 777,61 bodů, když klesl o 6,98 procenta na 10 365,45 bodu. Jde tak o jeho největší denní pokles od října roku 1987.

No, zatímco Amerika odmítá platit, starší, rozumnější brácha už má dlouho otevřenou peněženku.. evropské centrální banky by měly do Ameriky hezky potichu poslat něco mezi $290 – $620 miliardy. Tak o tom aspoň píše včerejší list The Financial Times. Že o tom z českých novin nic nevíte? Dobře vám tak, nemáte je číst. 🙂 Budete na tom stejně jako nyní a ještě ušetříte nějaký ten čas.

Apocalypse now? (blog iHned)

Komentátoři jsou v tranzu. Paul Krugman se už rozhodl: USA je banánová republika. Wall Street Journal hlásí, že Kongres "odstřelil Wall Street": House to Wall Street: Drop Dead. Pro Američany je to okamžik velké reflexe: většina lidí je přesvědčená, že je do současné situace dostali politici (a zapomínají přitom, jak si sami ochotně brali hypotéky a půjčky na všechno možné) a teď vidí, že politici nevědí jak dál. Důvěra v politiky prudce klesá a přitom jsou za 6 týdnů volby prezidenta. Bude klíčové, jak na současnou situaci zareagují kandidáti Obama a McCain a pokud se některému z nich podaří nějak situaci stabilizovat a zasadit se o kompromis. McCainovi se to nepodařilo, když minulý týden přerušil kampaň a vydal se přesvědčovat své kolegy do Kongresu. Riskne si něco podobného Obama, nebo bude doufat, že současná krize mu stačí k vítězství v listopadových volbách?

další blog iHned:
Pokus o puč aneb Paulson hrabětem Drákulou?

Podle toho, co nyní víme o socialistickém plánu na záchranu kapitalismu, musel americký ministr financí Hank Paulson ze svých původních představ poněkud ustoupit. Pokud by mu šel Kongres bezvýhradně na ruku, stvrdil by tím ústavní převrat s nedozírnými důsledky pro USA a nejspíš i celý svět. V původní předloze Paulson požadoval absolutní kontrolu nad prováděním sanace americké ekonomiky a to s vyloučením jakéhokoli dohledu ze strany jiných státních institucí, nejen exekutivních či zákonodárných, ale i soudních. Není divu, že tento návrh vyvolal nemalé pozdvižení v americké veřejnosti. Je s podivem (nebo není?), že mainstreamová média v USA a tedy i u nás se jen okrajově zmiňují o stovkách pouličních protestů obyčejných Američanů na celém území USA.

No tak s podivem to není pro toho, kdo žije v ČR a bedlivě sleduje a porovnává to, co vysílají česká mamédia s tím, co píše zahraniční internet (většinou nezávislý, zahraniční mainstream je na tom samozřejmě také hodně zle, byť ne až tak jako ten český).

A MF DNES podala zatím svůj vrcholný výkon v tomto článku z rubriky názory:

Bushův balíček je hrobem amerického snu

Akumulace bohatství v americké ekonomice je natolik veliká, že vyvolávání strachu před systémovým rizikem či domino efektem jsou zcela mimo realitu. Většina lidí z finančního světa tím vyhrožuje jenom proto, že sami mají špatné svědomí, avšak především mají osobní zájem na úhradě ztrát daňovými poplatníky.

Navíc tušíme, že jde o „léčbu“ symptomů, nikoliv skutečných příčin současné finanční krize. Někteří lidé prostě nechtějí pohlédnout pravdě do očí. Pravou příčinou je vytváření systémového morálního hazardu díky systémově manipulativní politice centrální banky.

Vzniká tím peněžní iluze, a tím i neefektivní alokace kapitálu. Lidé však potřebují vidět reálné ceny, aby se mohli efektivně rozhodovat. Už nějak moc dlouho centrální banky pouštějí do oběhu další a další miliardy dolarů – a pořád to nepomáhá.

Taky nepomůže.

Systémové riziko je naprosto reálné, pane externí pedagogu na VŠE. Zdá se, že i Vy jste podlehl sladké demagogii a kolébavce českých médií. Zřejmě nevíte nic o skutečném stavu věcí.

Zajímavé je, jak reagoval americký spasitel, kandidát na prezidenta Obama: "Je důležité, aby byl zachován klid nejen na trzích, ale i u americké veřejnosti, protože věci v Kongresu nejsou nikdy hladké."  Ano, i komouši u nás vždy vyzývali ke klidu, když byl nějaký průser. Vítejte v klubu totalitní subkultury.

Asi nemá cenu opakovat vše, co jsem o budoucím dění ve světě napsal již dávno a co od té doby stále opakuji, tedy všechno to, z čeho jsou nyní renomovaní komentátoři a analytici "v šoku". Pche! :))) Nemá se cenu patlat ani v tom, jak drtivá většina čtenářů OSUDu nevěřila. Najednou je to tak dávno a mnoho lidí se ptá: jak jsme mohli být tak důvěřiví a slepí? Ale byli a jsou i nadále.

Vše podstatné již bylo v tomto prostoru řečeno. A nyní již to vidí i ostatní.. přesto opakuji jedinou věc: věci se daly do pohybu, ale jsme na samém začátku. Psal jsem také o tom, jak jsou ve Státech připraveny koncentrační tábory. Lidé to považovali za sci-fi. Hm, tak uvidíme, jak bude znít ten příběh dál.

Jen silní zvítězí. Čas však pracuje proti křivákům a křovákům. V podstatě už mohou udělat jedině dvě věci: vyhlásit stanné právo a začít třetí světovou válku. Všechny ostatní varianty znamenají jejich ztrátu.

Přijde válka a apokalypsa i do Evropy? No, zatím si to nemyslím…. elity si to pěkně rozdělily, Amerika půjde přes palubu, Evropu si zatím ještě nechají. Ale Evropané jsou jen o málo moudřejší, než americké "děti", které lze utáhnout na vařené nudli. Bude to stačit? Zničíme grázly dřív, než stihnou zničit oni nás?

Fascinující je, jak nám říkají, jak jsou prý české banky oddělené, jak to sem nepřijde. Jak mají silná aktiva a vklady střadatelů… povídali, že mu hráli. Takový Societé General, vlastník Komerční banky, si vůbec nestojí dobře, přišel o velké peníze. A další na tom nejsou v dnešním globálním světě (jen vzpomeňte na ty kecy o tom, jak globalismus všichni potřebujeme jako sůl) o moc lépe.

Český ministr financí v nedělních Otázkách Václava Moravce ujišťoval v překvapivém souladu se stínovým ministrem téhož české obyvatelstvo o tom, že americká finanční krize se příliš nedotýká České republiky, neboť český finanční trh je velmi stabilní a dozor nad finančními institucemi je v naší zemi dostatečný. Ba co více – prý je „mnohem dále než kdekoliv jinde.

Oh my God! 🙂 Pražská burza klesá zpravidla z evropských nejprudčeji.. ale nás se to prostě netýká!

Ano, nastala doba, ve které se brzy ukáže, kdo z koho. Obojí už zjevně nepřežije. Zatím prohráváme na body i na čas, ale ten pracuje neúprosně proti nim.

A ruku na srdce: Jejich ďábelský plán, tolik desítek let připravovaný, se jim nakonec prostě dokončit nepovede. Budou kopat, jako poraněný kůň.

Ale nepovede. Zjistili jsme totiž, že král je nahý. Co dříve bylo tušení, je dnes mrazivá jistota.

A to se do nás teprve pořádně opře matka Příroda a Vesmír samotný. To bude teprve rošambó! Těším se stále více.

A co ten náš provinční radar, co myslíte? Budou ještě Spojené státy za 4 roky vůbec existovat? Není věc smetena ze stolu tím, že SSa narychlo přetahly nějaký rychlou nití spíchnutý radar přímo do jámy lvové, do Izraele?

A neměli bychom naše politiky za to, že se tak jednoznačně prozíravě upnuli na hroutící se Řím pár dní před jeho zhroucením, hodit okamžitě do Vltavy, aby se konečně probudili ze svého amerického poblouznění?

Prevzaté z www.osud.cz

Reklamy
This entry was posted in Prevzaté články. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s