OSUD – Velký Bratr na vás již připravuje černé skříňky.. na všechny, bez výjimky

 

S „černými skříňkami“, které budou s to sbírat veškeré e-maily a návštěvy webových stránek v Británii, navzdory ostré kritice dál počítá britská vláda v rámci svých plánů na vytvoření „velkobratrovské“ databáze, konstatuje list The Independent.

Ministerstvo vnitra už infirmovalo poskytovatele připojení k internetu a velké telekomunikační firmy, že technologie „černých skříněk“ dokáže automaticky ukládat syrová data z webu a následně je předávat do obří databáze kontrolované vládou.

Plány na vytvoření mamutí databáze obsahující informace o každičkém telefonátu, e-mailu či internetové návštěvě už vyprovokovala řadu ostrých kritických reakcí. Podle Richarda Thomase, šéfa britského informačního úřadu, tento krok zachází „příliš daleko“ a dokonce i vládní orgán zodpovědný za monitoring teroristických aktivit konstatoval, že jako „nápad“ je to „příšerné“.

Navzdory námitkám je vláda odhodlána začlenit technologii „černých skříněk“ do nového zákona o komunikacích, který má být projednáván na počátku příštího roku. Na setkání se zástupci bezpečnostních a zpravodajských složek vládní činitelé opakovaně zdůraznili, že nový systém má napomoci boji proti terorismu a závažné zločinnosti.
„Je jasné, že chce vláda „černé skříňky“ používat k tomu, aby uchovávala všechna nasbíraná data,“ konstatoval zdroj blízký tomuto setkání. „Co už ale tak jasné není, je otázka, jaké úmysly vlastně vláda se všemi těmi údaji má. Tvrdí, že se chce jen vrátit do doby před rozšířením internetu, kdy byla s to monitorovat korespondenci všech politicky podezřelých osob. Rozdíl je nyní ale v tom, že teď budou moci špehovat mnohem více lidí, jak se pohybují po internetu. Není také zcela jasné, co je míněno pohybem po internetu a kde už začíná jeho obsah. Je to, co se napíše na chatu, pohybem po internetu, nebo už se jedná o obsah?“
(ter)

Zdroj: Czech Free Press

více na
http://www.independent.co.uk/…-992268.html

Pozn. jm: Zatímco se svět raduje z předhozeného Obamy a Američané cinkající klíči jsou odsouzeni prožít si během pár let svou sametovou kocovinu, fašismus nezastavuje a dál nám je implementován mílovými kroky v detailních plánech. Ať chceme, či ne, internet zažívá zřejmě své poslední roky, možná dokonce měsíce, svobody. Prohlížíte si porno? Pokud ne malých dětí, tak to bude zřejmě v novém globálním totalitním řádu ten nejmenší zločin. Mezi největší pak bude patřit návštěva nezávislých zpravodajských servrů, podobných tomu našemu, či Czech Free Press. A bude-li vás nás navštěvovat hodně, stejně nás vám zruší. Takže máte smůlu tak jako tak. A můžete si za to sami. Kdo jiný? Tu názorovou pluralitu plnou TV NOVA, iDNES, Reflexu a Respektu, to vám teda přeju! Heč!

OSUD – Velký Bratr na vás již připravuje černé skříňky.. na všechny, bez výjimky

Reklamy
This entry was posted in Počítače a Internet. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s