OSUD – ČR má dalšího Palacha, ale média se mu vysmívají a nazývají ho “Don Quijotem” .. bojoval proti aroganci zastupitelstva a obchodníků, na protest si nakonec vzal život

 

ČR má dalšího Palacha, ale média se mu vysmívají a nazývají ho "Don Quijotem" .. bojoval proti aroganci zastupitelstva a obchodníků, na protest si nakonec vzal život

Boj proti výstavbě jihlavského obchodního centra představoval pro Jiřího Simona otázku života a smrti. A to doslova. S tím, že úřady vznik City Parku nakonec posvětily, se nikdy nesmířil. A na Nový rok se proto odhodlal k radikální formě protestu: oběsil se nad jedním ze vchodů do nákupního komplexu.

Sám se před lety pasoval se na hlídacího psa demokracie. A svoji donkichotskou roli plnil svědomitě. Jiří Simon denně v diskuzích na internetových stránkách upozorňoval obyvatele Jihlavy na záležitosti, které zavánějí nezákonným jednáním.

"Ještě v polovině prosince podával podnět proti radnici. Nevnímali jsme jej ale jako potížistu, spíše jako člověka, který se rád angažuje," popisuje mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

celý článek Týdne zde

Protest proti City Parku, Simon se oběsil

02.01.2009 |   Nejvýraznější odpůrce jihlavského nákupního centra City Park (CPJ) padesátiletý Jiří Simon spáchal na Nový rok ráno sebevraždu. Oběsil se kolem čtvrté hodiny ranní blízko svého bydliště, přímo nad hlavním vchodem do CPJ.
Byl u něho nalezen dopis na rozloučenou, ve kterém uvádí, že už nechce žít, protože se nesmířil s tím, že v Jihlavě stojí CPJ.

Jiří Simon vedl proti CPJ boj už od samého začátku plánované výstavby centra a velmi aktivně přispíval do jakékoli tématické diskuse na internetových stránkách Jihlavských listů. Investor stavby od něj chtěl jeho dům odkoupit, podle našich informací se však nedohodli na finančním vyrovnání. Svůj čin podle všeho dopředu plánoval. Dopis na rozloučenou datoval 31. 12. 2008 a stihl jej zveřejnit i na svých internetových stránkách.
Dopis na rozloučenou
Albert Camus kdysi napsal, že ve skutečnosti existuje jen jediná důležitá otázka, a to, zda člověk má či nemá spáchat sebevraždu…… Myslel jsem si, že jde o hloupost.
Klidně si myslete, že jsem byl blázen. Já již dále nechci žít, ve společnosti, kde se nemohu dovolat svých práv.
Žil jsem si pěkný život, dokud jsem pracoval, a o nic se nezajímal, a ani nepotřeboval, v domnění, že žijí v právním státě, čili až budu cokoli potřebovat, tak se domůžu práv!! Bohužel nebylo tomu tak, po tříletém snažení, jsem pouze přišel o peníze a výsledek je, před nemovitostí mám skládku, jedno zásobovací auto za druhým, odporná rezonance, atd. … většinu jsem popsal na Jihlavských listech. S City Parkem v Jihlavě, bych se ve stávající podobě nikdy nesmířil, byl jsem přímý soused, a to cca 10m!!! Svévolnosti které ho provázeli, při výstavbě i poní, byli pro mne velké překvapení, co vše bylo možné, bez ohledu kohokoli a cokoli.
Za s vím cílem si půjdu dál, nejsou li pozemské zákony vymahatelné a spravedlivé!! Dám všem, co se podíleli na znehodnocení mého majetku, a znepříjemňování a znechucení, mého pozemského života, dám osobě VĚDĚT!! Co se dá dělat v posmrtném životě. Jestli něco podobného skutečně existuje? Počítejte s tím, že vás, co toho týká, budu strašit i vesnu! Vyjmenovávat je nebudu, kdo mě pozoroval, tak je jistě zná… Sebevraždu spáchám nad vchodem CPJ!! Jestli i to bude možné?? Tak i tam budu provádět, to co by mohlo lidi odrazovat, a připomínat jím, že tu nějaký Jiří Simon byl, a chtěl jenom v klidu a slušně žít.
Ten to dopis, píšu při plném vědomí, jsem si vědom jak můj čin, na Vás bude působit. Tuto formu odchodu, jsem nikdy nepředpokládal. Rozhodl jsem se dobrovolně, s tím že jsou třeba i jiné možnosti!! Odcházím znechucen životem, a taky možnosti, pro obyčejné lidi, s kterých se ždímou peníze, pro zloděje a darebáky. kteří se tím nejen chlubí, a taky jsou veřejností obdivovány. Mám na mysli lidi, co prosadili CPJ za každou cenu!! Nejsem již nadále ochoten, s vámi sdílet toto ponižování, s kterého se mnoho z vás, i raduje. Já, jsem bojoval, vždy proti exteriéru CPJ, jelikož měl vliv na můj další život!!
Své rodině se omlouvám, děkuji jí, že mě umožnila bojovat proti těm darebákům, okolo CPJ!! Přesto že jsem nebyl úspěšný proti CPJ, v pozemském životě. Tak i nadále věřím, že není všem dnům konec, a že náprava se dostaví.

Zdroj: Jihlavské listy+ | Autor: JL / Jiří Simon

OSUD – ČR má dalšího Palacha, ale média se mu vysmívají a nazývají ho "Don Quijotem" .. bojoval proti aroganci zastupitelstva a obchodníků, na protest si nakonec vzal život

Reklamy
This entry was posted in Prevzaté články. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s