P. Homer – Udržovať ľudí v nevedomosti

 

 Udržovať ľudí v nevedomosti je jednou z najmocnejších stratégií politiky. Dnes, viac ako kedykoľvek predtým, za pomoci médií, najmä televízie, sa darí upevňovať tento stav. Ľuďom treba vymedziť ohradu bez toho, aby o tom vedeli a voviesť ich do nej  ako poslušných otrokov.
Nastupujú aj ďalšie sofistikované systémy na elektronické označenie obyvateľstva. Dnes sa stávajú nie len hrozbou ale realitou, k čomu ako zámienka po vzore USA poslúžila  demagógia o boji proti kriminalite a terorizmu, v skutočnosti namiereného proti vlastným občanom a ich slobodám. Aby bol eliminovaný akýkoľvek odpor, boli občania nie len USA ale aj EU systematicky spracovávaní a na zrieknutie sa svojich občianskych slobôd dostatočne zastrašení najmä udalosťami z 11.septembra 2002 a prepracovanou, úspešnou propagandou hromadného vymývania mozgov, ktorá nasledovala.
V duchu toho sa už aj na Slovensku zavádza nie len digitalizácia tváre ale aj odtlačkov prstov a ďalších osobných údajov, ktoré majú byť uložené na mikročipe, ako súčasť cestovného pasu a nových občianskych preukazov. Vstupujeme tak do doby, keď bude každý občan sledovaný a odpočúvaný.
Neexistuje žiadne ospravedlnenie na také praktiky akéhokoľvek demokratického štátu a demokraticky zvolenej vlády. Neexistuje a nikdy nebude existovať dôvod na prijatie opatrení obmedzujúcich občianske slobody v slobodnej demokratickej spoločnosti pod akoukoľvek zámienkou. Ak sa tak deje týmto spôsobom, znamená to, že naša sloboda a demokracia je vážne ohrozená.
Nie je určite náhoda, že práve v tomto čase sa slovenská vláda snaží presadiť novelizáciu trestného zákona, ktorý ma umožňovať tvrdší postup proti extrémizmu. Teda aj proti tomu, aby sa už prípadne nikdy nemohli zopakovať udalosti zo 17. novembra 1989. Pretože čas už dávno dozrel.

 

This entry was posted in Správy a politika. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s