SVĚT V KOLIZI: Odpovědné agentury nám doposud oficiálně nevysvětlily skutečnou příčinu kolize francouzské a anglické ponorky ——— Tajemná světla na obloze pokračují ——– Gravitační anomálie a kometa Lulin

 


Jaroslav Chvátal

         Mnozí z čtenářů nezávislého internetového magazínu Matrix-2001 jistě zaznamenali tak nějak se podezřele množící informace a zprávy o vidění velkých světelných objektů protínající naší oblohu ve dne i v noci v různých částech našeho světa. Oficiálně jsou tyto jevy interpretovány různým způsobem, ale vždy tak, aby nevzbudily nijak zvláštní pozornost široké veřejnosti. Před několika dny však evokovalo vlnu pozornosti prohlášení ruského experta na kosmický výzkum, vědce Igora Lisova, který říká, že se naše planeta nachází v situaci, kdy by v následujících čtrnácti dnech mohlo dojít k obzvláště silným zemětřesným jevům v různých částech naší planety a to z důvodu existence „velké gravitační anomálie“, která se nachází ve vnější části naší sluneční soustavy v blízkosti orbitální dráhy planety Jupiter. Tato gravitační anomálie je prý podle Igora Lisova způsobena nově objeveným a poměrně velmi podezřelým objektem tzv. komety „Lulin“. Působení, tohoto tělesa se do orbitální stopy naší planety dostávají desetitisíce malých kosmických objektů. Mnohé z nich pak ve formě obrovského světelného bolidu pronikají zemskou atmosférou. Tento jev generalizuje v posledních několika málo týdnech.

        Ale to ještě není ze strany dr. Lisova zdaleka všechno. Tento vědec je přesvědčen o tom, že ohnivá meteoritická koule, která byla před nedávnem viděná v oblasti Švédska, Dánska a dalších severských států a která narazila do vod severního Atlantiku je s největší pravděpodobností zodpovědná za kolizi britské a francouzské jaderné ponorky, které v tuto dobu v této oblasti operovaly. Podle Lisova ke kolizi došlo v důsledku „enormní gravitační distorze“, které vznikla vstupem tohoto tělesa do atmosféry a která v samém důsledku způsobila, že po určitou dobu nebylo možné určit aktuální lokalizaci plavidel.

        O střetu uvedených vojenských plavidel toho bylo již hodně napsáno. Každopádně nyní je více jak jisté, že odpovědné orgány Francie i Anglie se snažili co nejdéle udržet tento incident v tajnosti a za druhé, dodnes nebylo veřejnosti pořádně vysvětleno, z jakého důvodu vlastně k této kolizi vůbec došlo? Již toto nebudí zrovna moc důvěryhodný dojem.

       V jednom ze zahraničních příspěvků se můžeme například dočíst toto:

„Jaderné ponorky Velké Británie a Francie se srazily hluboko v Atlantském oceánu, přičemž skutečné důvody této nehody jsou doposud obestřené tajemstvím. Jeden z čelních expertů prohlásil, že šlo o nejvážnější nehodu za posledních deset let.

       Odpovědní činitelé ihned přispěchali s přesvědčením, že nehoda, ke které došlo při malé rychlosti, nepoškodila lodní nukleární reaktory nebo raketové systémy a tudíž ani nedošlo k radioaktivnímu úniku. Na druhé straně opozitní skupiny výrazně varovaly před podobným typem nehod, které by mohly dříve či později vyústit v tragédii podstatně větších rozměrů.

       I když k incidentu došlo v již v lednu 2009, první oficiální zprávy o události byly směrem k veřejnosti propuštěné až 6. února 2009 a to poté co byl ve vlnách Atlantiku objeven podezřelý předmět, který se ukázal zřejmě být kusem odtrženého trupu jedné z ponorek."

      Informací o podivném obřím světelném objektu nad severní Evropou, se ukázalo být také dostatek. Namátkou citujeme z „meteoritesusa.com“:

„Obrovská ohnivá koule proletěla jihozápadní oblohou Švédska v sobotu večer dne 17. ledna 2009 kolem 20.00 hod místního času. Například letecká záchranná služba v Goteborgu obdržela velké množství hlášení tohoto typu.“ Viz. krátké video níže.

 

       Jenže podobné informace přicházejí i další částí naší planety. Například z centrálního Texasu. Kentucky, Kanady nebo Itálie. O tajemné kometě „Lulin“ referovala samotná NASA již 4. února 2009 v článku titulovaném: „Zelená kometa se přibližuje k Zemi“, kde se můžeme mimo jiné dočíst:

„Kometa Lulin, pojmenovaná podle astronomické observatoře na Tchaiwanu, kde byla poprvé vyfotografována, se přibližuje k naší planetě. Tato „zelená kráska“ by mohla být v některém z následujících dní viděná i pouhým okem. Tato kometa se nejvíce přiblíží Zemi na vzdálenost (0,41 AU) dne 24. února 2009.

       Současné odhady naznačují, že by v této době mohla dosahovat jasnosti čtvrté nebo páté magnitudy. Ovšem různá překvapení jsou možná, jelikož vše naznačuje tomu, že kometa Lulin je během své existence na první návštěvě ve vnitřních oblastech sluneční soustavy a tudíž bude i poprvé vystavena intenzivnímu slunečnímu záření.

        Zelená barva komety Lulin pochází z plynů, které jsou vytlačovány z jádra komety, které obsahuje cyanogen a diatonický uhlík – C2. Obě substance žhnou zelenou světlem ve chvíli, kdy jsou vystavené slunečnímu záření v meziplanetárním kosmickém prostředí.“

      Nicméně dr. Lulin je přesvědčen o tom, že problém se netýká pouze klasických úlomků asteroidů, které jsou vtlačeny do orbitální dráhy naší planety, nýbrž i kamenných úlomků samotné komety, které mohou vířit v kosmickém prostoru v blízkosti tohoto tělesa.

       Možná tedy, že se v současné době obzvláště vyplatí dobře koukat po večerní nebo noční obloze. Možná budeme mít štěstí a na vlastní oči spatříme nějakého toho rozzářeného kosmického poutníka. Tedy pokud nám nebude překážet souvislá mračná pokrývka nebe.


Hlavní zdroj: www.whatdoesitmean.com

Další zdroje: www.sciam.com/blog/60-second-science/post.cfm?id=get-your-binoculars-new-comet-pays-2009-01-30

www.google.com/hostednews/ap/article/ALeqM5jKcoIY6QBk2T25USYHDKbBtyUmHQD96D0EGO1

www.meteoritesusa.com/blog/meteorite-news/meteor-fireball-in-sweden/

http://science.nasa.gov/headlines/y2009/04feb_greencomet.htm

Článek připravil: Jaroslav Chvátal , 20. února 2009

Prevzaté: MATRIX-2001.CZ » webové stránky Jaroslava Chvátala

Reklamy
This entry was posted in Astronómia. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s