Keď sebectvo a zlomyseľnosť stojí životy

 

Nemecký lekár Dr. Ryke Geerd Hamer (narodil sa 17. mája 1935) po dlhoročnom výskume rakovinových ochorení vynašiel liečebnú metódu, ktorá je úspešná na 95 až 98 %. Človek by sa nazdával, že hlavný mediálny prúd príde po zverejnení výsledkov výskumu s palcovými titulkami a bude svetu oznamovať radostnú správu a rodiny vyliečených z celého sveta mu budú posielať ďakovné listy. Lenže to sa nestalo. Medicínska komunita správu prijala veľmi zle a podľa toho sa zachoval aj hlavný mediálny prúd. Napríklad Švajčiarska Liga pre rakovinové ochorenia výsledky jeho výskumu hneď na začiatku zamietla s konštatovaním, že jeho prístup k ochoreniu je "nebezpečný, keďže vedie pacienta k falošnému pocitu istoty a potom sa k nemu nedostávajú iné účinné liečby". Dr. Hamer začal s výskumom v roku 1979, po tragickej smrti syna Dirka v roku 1978, keď mu dva mesiace po jeho smrti diagnostikovali rakovinu semenníkov. Dirka vo veku 19 rokov strelili počas spánku na jachte, kotviacej neďaleko Korziky, v dôsledku čoho po 19-tich operáciách, 300 transfúziách a amputácii nohy zomrel.

        Dr. Hamer tom čase pracoval na oddelení onkológie univerzitnej kliniky v Mníchove. Tento lekár v priebehu výskumu dospel k názoru, že každé vážne ochorenie má zvyčajne pôvod v nejakom neočakávanom šoku, ktorý negatívne zapôsobí na psychiku človeka a má veľmi škodlivý dopad na jeho mozog. Či telo reaguje na ten šok nádorom, odumieraním tkanív v niektorej časti tela alebo stratou niektorej telesnej funkcie, to záleží od povahy šoku.

        K zlepšeniu stavu zvyčajne dochádza až po psychologickom vyriešení základného konfliktu u dotyčnej osoby. Dr. Hamer skúmaním rakovinových ochorení na 40 000 prípadoch dokázal, že rakovina nie je náhodným a nezmyselným rozmnožovanbím telových buniek, ako sa pôvodne myslelo, ale pri jej diagnóze a liečbe sa treba riadiť piatimi biologickými zákonmi (ich podrobnejšie znenie možno nájsť v originále):

          1. železné pravidlo

         Vážnemu ochoreniu zvyčajne predchádza ťažký šok, ktorý má za následok psychologický konflikt, obsah ktorého určuje, kde v tele sa ochorenie objaví. Už v tomto počiatočnom štádiu možno modernými diagnostickými zariadeniami evidovať zvýšenú aktivitu v niektorej časti mozgu, ktorá riadi istú časť tela, kde sa potom ochorenie objaví.

2. dve fázy ochorenia

         Ak pacient svoj konflikt v tejto prvej, aktívnej časti psychologicky nevyriešil, dostavuje sa "studené" štádium ochorenia, doprevádzané chladnou pokožkou, stresom, stratou na váhe a poruchami spánku. Ak konflikt vo svojom vnútri vyrieši, začína uzdravujúci "teplý" proces – druhá fáza, ktorú však často diagnostikujú ako nezávislé ochorenie, napríklad reumatizmus, rôzne zápaly, infekcie, alergie atp. Táto druhá fáza zvyčajne predstavuje väčšie riziko.

3. ontogenetický systém ochorenia

         V aktívnej fáze konfliktu mozog vykazuje množenie sa buniek a vo fáze uzdravovacej zánik nádorov, ktoré vznikli vo fáze prvej.

4. ontogenický systém mikróbov

         Mikróby nevyvolávajú ochorenia, ale telo ich používa na rozkaz mozgu, aby sa optimalizovala uzdravujúca fáza, ak sú k dispozícii.

5. "quintesencia"

Horeuvedené ochorenia, to je špeciálny zmysluplný program prírody, ktorý sa vyvinul v priebehu evolúcie, aby umožňoval organizmom obchádzať bežné denné funkcie v prípadoch, kedy je potrebné reagovať na pohotovostnú situáciu.

          Podľa Dr. Hamera prístupné tradičné liečebné prostriedky nemajú žiadnu primárnu hodnotu a sú príliš nebezpečné. Ani medicínsky výskum neobchádza nepoctivosť a pritom ho často financuje farmaceutický priemysel, čo potom zabraňuje správnemu skúmaniu prípadov a liečebných prostriedkov a pri vzniku chorôb sa úplne ignoruje rola mysle.

         Dr. Hamer hovorí, že jeho metódy nemusia fungovať v každom prípade, keď je napríklad vnútorný konflikt príliš veľký alebo keď sa jeho metóda uplatňuje nesprávnym spôsobom. Ale počiatočné zmeny na mozgu potvrdzujú aj rádiológovia.
        Oficiálna medicínska komunita však jeho výskum dodnes oficiálne zaznáva – napriek pozitívnym výsledkom, z ktorých niektoré medzi časom potvrdila aj naša trnavská univerzita. Dr. Hamera 9. septembra 2004 v Španielsku vraj "preventívne" zatkli a uväznili, pretože vo Francúzsku ho predtým odsúdili. Hoci v procese odzneli veľmi pochybné "svedectvá", napokon ho vydali do Francúzska, kde ho odsúdili na tri roky väzenia. Dr. Hamer hovorí, že vo väzení ho psychicky trýznili.

         Prepustili ho vo februári 2006, ale domov sa už nevrátil; žije v krajine, ktorá mu poskytla azyl, ale verejnosti radšej nechce prezradiť názov krajiny (Wikipédia tvrdí, že žije v Nórsku). Metódy Dr. Hamera však úspešne (neoficiálne) používajú v niektorých európskych krajinách a v Kanade. V iných krajinách sú však zakázané, pretože hlavný medicínsky prúd ich oficiálne neuznáva. Ale pravda je taká, že je tu priveľa osôb, ktoré dobre profitujú zo súčasných, zväčša chemických, spôsobov liečenia rakoviny a liečebná metóda Dr. Hamera by ich o tie zisky pripravila. A to nie všetko…
         Vo Wikipédii sa uvádza: "Konflikt medzi stúpencami a oponentami Hamerových predpokladov, ktoré stoja v základe jeho piatich biologických zákonov, v posledných rokoch veľmi zatrpkol, keďže Hamera obviňujú z používania antisemitskej terminológie a z tvrdení, že ho vraj chce umlčať genocidálna sionistická konšpirácia.  Dr. Hamer hovorí, že lekári oficiálnej medicíny majú na svedomí ´najohavnejší zločin v celej histórii ľudstva´.

          Pritom však jasne hovorí aj to, že nie je antisemita, ani rasista alebo náboženský fanatik, ale je obeťou udávania. Vraj on chce ´pomáhať hocikomu, bez ohľadu na to, o koho ide´ a že ´zločin je zločin, bez ohľadu na to, či ide o Číňanov, Eskimákov alebo, v tomto prípade, Židov´.

          Takže naozaj fungujúce metódy liečby rakovinových ochorení, ktoré osudovo postihujú toľké rodiny, sú určené len pre "vyvolených". Tí ich v tajnosti s úspechom využívajú pre seba a širokej verejnosti ich nedoprajú. Koľko takých "najohavnejších zločinov v celej histórii ľudstva" sa ešte bude musieť udiať, kým ľudia konečne povedia: "Tak už ste sa napakovali dosť!?"
Kapitalistické zmýšľanie do medicíny nepatrí. A sebectvo a zlomyselnosť zbytočne stojí veľa životov.


Prevzaté: www.prop.sk

(komentár k článkom)
"German New Medicine", Kanada
http://germannewmedicine.ca/documents/welcome.html
University of Trnava: "Official Certification"
http://germannewmedicine.ca/documents/trnavadoc.html

Článek připravil(a): Pavol Hriňovský , 26. února 2009

MATRIX-2001.CZ » webové stránky Jaroslava Chvátala

Reklamy
This entry was posted in Zdravie a životospráva. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s