Gerald Celente, ředitel Trends Research Institute: Amerika se nachází v předvečer revoluce, nic jiného ji už nespasí

 

Kingston NY – Zdaněna k smrti, naštvaná na vládní nouzová vyplacení, rozzuřena hrabivostí Wall Street a roztrpčena systémem, který odměňuje nechutně bohaté, je americká veřejnost zralá na revoltu.

„Čajové párty a daňové protesty šířící se po celé zemi, které jsme předpověděli, jsou předzvěstí revoluce,“ řekl Gerald Celente, ředitel Trends Research Institute. „Ale to nestačí. Je třeba mnohem silnější a přímější akce. Naše výzva k „revoluci“ vyburcuje lidi, zničí zkorumpované vládní systémy a vytvoří prosperující a spravedlivější zemi.“

Revoluce, kterou Celente navrhuje, je jedinečným konceptem a odvážným podnikem. Je to o mnohem více věcech, než pouze o „zdanění bez zastoupení“.

„Ameriku nemůže zachránit nic menšího, než naprosté zapuzení našeho stávajícího systému,“ řekl Celente. „Jsme pod kontrolou dvouhlavého politického systému jedné strany. Wall Street kontroluje náš finanční život, média manipulují naši mysl. Tyto systémy nelze změnit zevnitř. Neexistuje žádná alternativa. Bez revoluce tyto instituce zbankrotují zemi, budou nadále bojovat prohrané války, začínat nové a držet nás v permanentní intelektuální porobě.“

Země je neklidná a zralá pro radikální reformu. Není žádných pochyb, že se protesty rozšíří a nabudou na intenzitě. V reakci vláda povolá naše jednotky a nasadí policii. Použijí Patriot Act na umlčení, zatčení, mučení, perzekuci a stíhání skupin a jednotlivců, kteří budou vykonávat svá ústavní práva.

Ale revoluce Celenteho nesmí zdegenerovat na násilí nebo do otevřených bojů.
<!–[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

„Intelektuální revoluce“

„Vyzývám k „intelektuální revoluci“. Žádám americké občany, aby osvobodili svoji mysl od tyranie „tupců“. Toto je revoluce v myšlení – ne bojů na barikádách. Je to o síle mozku, ne o hrubé síle.“

Aby společnost přežila a rostla, musí se probudit a dospět. Američané musí pochopit, na čem jsou založeny jejich názory, koho poslouchají… a proč.

Jaké jsou hlavní informační zdroje Ameriky? CNN, „nejdůvěryhodnější jméno ve zpravodajství“? Fox, „čestné a vyvážené“?

CNBC, „světová jednička v oblasti podnikání“? New York Times, „veškeré zprávy, které stojí za vytištění“?

Koho lidé poslouchají? Uzavřený okruh známých tváří, u kterých je zaručeno, že zaujmou předvídatelná stanoviska. Odborníky na nic, přesto však se vyjadřující ke všemu, kádr mediálních aristokratů, předstírajících, že jsou hlasem lidu.

Bill O’Reilly, Steven Colbert, Rush Limbaugh, Keith Olberman, Sean Hannity, Jon Stewart, Chris Matthews, Jim Cramer, Joe Scarborough, Anderson Cooper, Bill Maher.

K drsným televizním chlápkům, vysílajícím velkohubé kecy, a chvástalům z Beltway se nyní přidali komici muší váhy blafající obláčky na sedící cíle. Tento nový přívěsek kritické debaty je oslavován hlavními světovými finančními novinami:
<!–[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

Wall Street uchvácen soubojem komediantů

Financial Times, 13. března 2009

„Souboj mezi komikem, který se stal jedním z nejvyzývavějších komentátorů Ameriky, a zpravodajským komentátorem známým díky svým komediálním šaškárnám, zazářil ve světle reflektorů trhu mediálního zpravodajství v okamžiku, kdy vypukla finanční krize.

Na čtvrteční večer se utkaly dvě slavné postavy kabelových televizí, když Jon Stewart, moderátor The Daily Show… na Comedy Central…  konfrontoval Jima Cramera… hvězdu programu Mad Money (Šílené peníze – p.p.) stanice CNBC.

Bez známky ironie FT přisuzují titul nejvyššího amerického intelektuálního společného jmenovatele klaunovi. Pery házející, vřeštící, ksichtíky vyluzující profesionální komik se stal… „nejchytřejším americkým komentátorem“?

„Wall Street uchvácen střetem komediantů“? „Nejlepší zpravodajství na mediálním trhu“?

Za kolapsu finančních trhů uchvacuje Wall Street toto? Po téměř dvou letech nejhorší finanční krize od doby velké hospodářské krize září jako „nejjasnější hvězda“ toto?

Z Wall Street se komedie přesouvá do Bílého domu. Prezident Obama vstoupil do historie, když použil noční show Jay Leno jako platformu pro šíření své politiky.

Svět utvářející rozhodnutí jsou balena do zvukových bitů a metána hlavním šoumenem země. Neexistuje čas nebo místo pro debatu nebo diskusi. Vše je zábava.

„“Intelektuální revoluce“ musí být vedena na bitevním poli mysli,“ řekl Celente. „Američané jsou odsouzeni k zániku, dokud neodkopnou své zvyky brakového zpravodajství, neodprogramují se od oslavování slavných panáků, neodmítnou slepě následovat politické vůdce a nezačnou zpochybňovat ideologická dogmata,,, obzvláště svá vlastní.“

„Aby revoluce uspěla, lidé musí zapudit dvouhlavý partajnický systém a naučit se myslet sami,“ řekl Celente.

I když korporacemi vlastněná hlavní média a vláda stále kontrolují širokou paletu zpráv a informací, pouze ochotní a líné mozky se toho stanou rukojmími. Svět internetu je plný dat, faktů, analýz a názorů (nezávislých a oficiálních), ke kterým mají přístup všichni a všichni je mohou vyhodnotit.

Myslete sami za sebe. „Intelektuální revoluce“ začala.

Trend vyzývá k akci:

Co můžete udělat? Vašim šálkem čaje může být účast na daňových protestech 15. dubna. Otravujte své politiky. Nechte se slyšet, dejte pocítit vaši nespokojenost a oznamte svá řešení. Spojte se s dalšími, kteří sdílejí podobné výhrady a stejné cíle.

Zdroj translation OSUD.cz 2009

Kdyby se podvod provalil, systém by se zhroutil, píše v blogu na iHned Michal Semín

Reklamy
This entry was posted in Správy a politika. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s