Nejdřív Jupiter a nyní zase Venuše, aneb “střelnice” uvnitř Sluneční soustavy

 

06.08.09   Jaroslav Chvátal

         Jak je to dlouho co jsme informovali o velmi zvláštním jevu, který byl vyvolán střetem planety Jupiter s „neznámým“ tělesem. Slovo „neznámým“ dávám do uvozovek, neb jsem přesvědčen o tom, že jisté skupiny osob na jistých inkriminovaných místech mající k dispozici soudobou moderní technologii, by měli vědět, s čím se Jupiter střetl. Věděli to v roce 1994, kdy nás informovali o sebevražedném letu komety Shoemaker-Levy, proč by to tedy neměli vědět nyní? Nevím, možná, že mám špatné zdroje, ale nikde jsem se doposud nedozvěděl, co tedy vlastně před několika dny do jmenované planety vrazilo. Oficiální média se spokojila s obligátním termínem „neznámé“ těleso a tp ve zprávě, která o několik dalších desítek hodin „vyšuměla“ pod náporem každodenních rutiných informací (USA vyrobily největší atomovou bombu, obyvatelé některých regionů ČR se opět potýkají s povodňovými stavy či šedesátiletá podvodnice utekla s bezmála 750 miliony neznámo kam). Asi by tak i zůstalo, kdyby…..


Kdyby nebyla zaznamenána obří exploze na jiné planetě naší sluneční soustavy. Tentokrát byla na řadě Venuše. Takže je evidentní, že na druhé a páté planetě k něčemu velmi radikálnímu došlo. Na mysl tedy přichází logická otázka: „K čemu došlo a co to způsobilo“. Po zkušenostech s „jupiterským redenvous“ by si od klasických médií moc nesliboval. A tak jsem napřímil pozornost k alternativnímu protějšku.

Pojďme se nejdříve podívat na to, co píše internetový server http://www.sott.net jehož jakousi českou mutací jsou internetové stránky http://na-severu.blogspot.com :
"Sluneční soustava se osypává. Nejdřív do Jupitera narazil asteroid nebo kometa, což mělo za následek tmavý šrám v jeho atmosféře, a nyní se i Venuše pyšní bílou skrvnou, která se nachází v jižní polární oblasti.

Pozorovatel Venuše Frank Melillo upozornil další amatérské astronomy a vypráví o svých záběrech pořízených 19 července: „Nebylo to poprvé, kdy jsem viděl jasné skrvny, ale v tomto případě jde o mimořádně jasnou a značně intenzivní oblast.

Podle jeho úvah by vysvětlením mohl být atmosférický efekt, ale mohlo by se jednat o projev sopečné činnosti na povrchu planety? Venuše je zahalena do husté vrstvy mračen, které brání přímému pozorování povrchu. Proto se k mapování povrchu používá radar, sopečná činnost nikdy pozorována přímo.

„Sopečná erupce by byla skvělá, ale je třeba vyčkat a zjistit o co jde!“ říká specialista na Venuši Dr. Sanjay Limaye z University of Wisconsin. „Aby erupce dostala mrak do takové výšky, musela by být značně silná.“ Kromě toho poloha skvrny na 50 stupni jižní zeměpisné šířky je mimo oblast známé sopečné činnosti.

Melillo dodává, že skrvna nebude při další pozorování tak intenzivní jako nyní a to díky rychlé rotaci atmosféry. „Doufám, že někdo bude ve čtvrtek zabírat Venuši, v době kdy bude viditelná tato část atmosféry.“

Další pozorování pomůžou zjistit původ této jasné skrvny a její vývoj s postupným vířením atmosféry.

Komentář: Sopečné erupce? Někteří vědí co se skutečně děje…

Vojenské tajemství: blížící se vesmírné kamení zůstane utajné

Vědci již 15 let čerpají informace o přirozených ohnivých koulích v zemské atmosféře z tajných amerických satelitů – tomu je ale konec.

SPACE.com se dozvědělo o nedávném rozhodnutí americké armády, podle kterého se nyní přímo nařizuje, že porozorování uskutečněná tajnými vládními vesmírnými plavidly, o blížících se bolidech a ohnivých koulích, zůstanou tajné a nebudou zveřejněny.

Hlavní poslání satelitů zahrnuje odhalování testování jaderných zbraní, a klasifikace asteroidů a menších meteoroidů v atmosféře, je pro vědce zlatý důl vedlejších dat.
Výsledek: kameny z vesmíru, které vybuchnou v atmosféře jsou nyní tajné.

„Nemůžeme pochopit proč došlo k této náhlé změně,“ řekl jeden vědec, který se pohybuje v této oblasti. „Je to nešťastné, protože existovala skvělá syntéza … velmi dobré uspořádání spolupráce. Systémy byly využívány k dvojímu účelu, velký kus vědy byl udělán tam, kde by neexistovala jiná alternativa. Je to politovánihodná změna politiky.“
Podle vědců nejenom že bude zkomplikován výzkum v oblasti nebezpečí z vesmíru, ale chápání veřejnosti někdy dramatických explozích na obloze, bude omezenější, což může vést k přehánění a strachu z neznámého."

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Ke stávajícím událostem v naší sluneční soustavě se vyjádřil zdroj, vystupující pod pseudonymem „Sorcha Faal“. Víme, že jde o zdroj s často velmi kontroverzními názory a filozofií, nicméně mám tu osobní zkušenost, že mnohé z avízovaných informací právě z tohoto zdroje se později ukázaly jako velmi zásadní.

Na základě posledních událostí (Jupiter + Venuše) se angažovaní ruští vědci přímo v Kremlu sešli s ruským, premiérem Putinem. Toho velmi podrobně informovali o komplexním pozadí těchto jevů přičemž, prý vydali zatím blíže nespecifikované varování. Nicméně informace, které se z tohoto setkání dostaly na veřejnost, naznačují, že planeta Venuše byla s největší pravděpodobností zasažena meteoritem (podobně jako Jupiter). Takový intenzivní střet vyvolal masivní explozi v atmosférickém prostředí této planety.

V tomto ohledu je ovšem zajímavé všímat oficiálních médií (nemyslím těch domácích, ty snad při vší úctě tuto událost ani nezaznamenaly, a pokud ano, pak se to odbylo zřejmě nějakou krátkou zprávičkou). Mám na mysli sdělovací  prostředky „západní“ provinience. Ty ovšem této události věnovaly, všechna čest, patřičnou pozornost. Což je samozřejmě chvályhodné. O to víc se však člověk nestačil divit, do jakého kontextu avízovaný jev vsunuly.

Obrovskou explozi doprovázenou masivními světelnými úkazy prý způsobil výbuch sopky. Potíž ovšem spočívá v tom, že v současné době neexistují žádné důkazy o aktivní vulkanické činnost na této planetě. Navíc je velmi dobře známo, že planeta má hustou, doslova „neproniknutelnou“ atmosféru hustých mračen sahající až do výšky několika desítek kilometrů. Za této situace se mi zdá ono přesvědčivé tvrzení o náhlém výbuchu sopky při povrchu Venuše minimálně hodně troufalé.

Vědecké prostředí na „východě“ je zase přesvědčeno zcela o něčem jiném. Události, ke kterým došlo v prostředí Jupiteru a Marsu je důsledek velmi zajímavé situace do které se dostaly tzv. „vnitřní planety“ naší sluneční soustavy dostaly. Ony „neposlušné“ asteroidy jsou objekty, které pochází z oblasti tzv. „Oortova mračna“. Díky extrémně vzácné trojité konjunkci Jupiteru, Neptunu a Chironu došlo k neobvyklému nárůstu gravitačního vlivu ve vztahu k těmto úlomkovitým pirátům naší Sluneční soustavy.

Po pravdě řečeno, ani toto vysvětlení mne z mnoha důvodů nijak zvlášť neuspokojilo. Nejsem profesionální astronom, ale i zde jistě platí ono známe – "vše souvisí se vším". Na závěr si dovolím ještě jeden malý postřeh. Nevím, zda jste si toho také všimli, ale v poslední době nás jistá komerční média systematicky bombardují skutečně velkým množstvím různých katastrofických filmů, někdy až s apokalyptickými scénáři. Hmm, na jednu stranu by to člověk así rád jak se říká „hodil“ do autu s tím, že jde o čirou náhodu…., ale.

Ale co když je v tom něco víc, něco podstatně hlubšího?


(c)2009 Jaroslav Chvátal
(c)2009 dr. Emily Baldwin

Ostatní zdroje:
www.whatdoesitmean.com
na-severu.blogspot.com

Prevzaté: http://www.matrix-2001.cz/

Reklamy
This entry was posted in Astronómia. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s