Nevydržel: Václav Klaus dnes v 15 hodin (6) podepsal Lisabonskou smlouvu, zároveň nepřímo vyzval Čechy k odporu či odboji

“Sděluji, že jsem Lisabonskou smlouvu dnes v 15 hodin podepsal,” řekl Klaus na svém odpoledním vystoupení před novináři.

Na Klausův podpis čekala celá Evropská unie. Nyní je na premiérovi Janu Fischerovi, aby dokument kontrasignoval, a ratifikace Lisabonské smlouvy se dovrší. Předseda Evropské komise José Barroso už reagoval, že by smlouva mohla začít platit v prosinci nebo v lednu.

Prezident verdikt ÚS čekal

Podle předsedy Evropské komise Josého Barrosa by lisabonská smlouva o reformě EU mohla vstoupit v platnost v prosinci nebo v lednu poté, co ji dnes podepsal český prezident Václav Klaus, a ukončil tak její ratifikační proces.

Prezident prohlásil, že úterní rozhodnutí ústavních soudců očekával a respektuje jej, přestože s jeho obsahem zásadně nesouhlasí. Odůvodnění rozsudku podle něj není neutrální právní analýzou, nýbrž zaujatou politickou obhajobou ze strany jejích příznivců.

“Je to vidět i na zcela neadekvátním konfrontačním způsobu zpracování i prezentace tohoto nálezu,” řekl prezident.

Prezident se také ohradil proti způsobu, jakým jej Ústavní soud vyzval k urychlenému podpisu smlouvy.

Česko ztrácí suverenitu, míní Klaus

Klaus trvá na tom, že Česká republika přestane být suverénním státem. “Tato změna pro dnešek i pro jakoukoliv budoucnost legitimizuje snahy té části naší veřejnosti, kterénení věc naší národní a státní existence lhostejná a která se s tímto výsledkem nechce smiřovat,” uvedl Klaus.

celý článek na Novinky.cz

Pozn. jm: Klaus sice zřejmě vyzývá veřejnost větou o legitimizaci boje za národní svobodu k odporu či odboji, sám však český prezident NEVYDRŽEL obrovský tlak na něj kladený, odmítl vsázet do hry své zdraví či život a Lisabon nakonec dnes, tedy 3-11-11 v 15 (6) podepsal. Účinky pro Evropany budou smrtící, a to doslova.V Evropě nyní již rychle nastoupí globální fašismus a bude prudce omezena svoboda slova, shromažďování a další svobody. Lidé budou dříve či později očipováni a bude jim vládnout globální vláda. Ti, kteří se postaví v budoucnu na odpor, budou paralyzováni. Jedinou naději je, že se začnou dít zcela nepředvídané kosmické záležitosti . Uvidíme, jak moc dobře jsou na ně elity připraveny.

Prevzaté: www.osud.cz

This entry was posted in Európska Únia. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s