20 let po sametovém převratu stojíme tváří v tvář ještě větší a obludnější totalitě, pravda a láska i zásluhou Havla a jeho spolčených prohrává stále více

“Vše, co komunisté říkali o sobě, byla lež. Ale vše, co říkali o kapitalismu, byla pravda.” (status šířící se po Facebooku)

Vida. Tak už je to 20 let, co jsem na své první protistátní demonstraci dostal obuškem a nakopáno od paragánů, což mi přivodilo jako 19-ti letému značný škok. Policie a bije lidi? Vlastní? Kvůli tomu, že zpívají? Naskočil jsem tenkrát do opozičního hnutí, narozdíl od těch Mejstříků a Pajerových jsem si snad nikdy za těch 20 let nemyslel, že už jsme za vodou. Naopak, stále více jsem tušil, že jsme ještě ve větším bahně. Aby nevznikla mýlka, jsem rád, že komunistický režim padl, současné vládce však řadím v podstatě na stejnou, ne-li horší morální úroveň, jako byli komunisté. Komunisté se pracujícího lidu aspoň báli a snažili si ty chaty stavět tajně, současné elity v každém dalším prohlášení demonstrují svou nadřazenou obyčejným ovčanům, tak jako Dalíkova vila v Toskánsku, nebo Grossovy nemovitosti “od strýce”.

Neobyčejná lidská hloupost samozřejmě nastiňuje otázku, zda si právě toto všechno zacházení lidé plně nezaslouží. Nemohu souhlasit s tímto přístupem a nemohu se přidat na stranu těch, kteří využívají toho, že jsou ostatní blbí a pasivní, byť by možnosti byly. Kvůli svému svědomí prostě nemohu.

Zatímco dříve dokázal bojovat (tedy hlavně nadávat) na komunisty každý blbec v hospodě, neboť “nepřítel” byl dostatečně znám, v současné době, i kdyby chtěl někdo bojovat, bude střílet většinou do prázdna, neboť nikdo netuší, kde ten nepřítel, který je cítit doslova všude (pro ty, kteří chtějí vidět), vlastně sedí, odkud nás řídí.

Zatímco současní propagandisté se nám znovu a znovu snaží vnutit diskusi o tom, zda zakázat komunistickou stranu, nebezpečí globální totality již dávno nepozorovaně vstoupilo mezi nás z druhé strany a tlačí nás ke zdi.

I dříve však spousta lidí sice nadávalo, ale jen někdo šel a něco udělal. Ostatní se báli byť i jen o některých věcech promluvit víc nahlas a mimo své známé. Bohužel, velmi podobné, velmi podobné je to teď. Strach je mnohdy dokonce ještě větší, neboť lidé mají… posuďte sami.. ty hypotéky! 🙂 Takže se jich to přímo dotýká a říkat své názory na firmu, společnost, vládu, Židy, cokoliv… je už zase zakázáno. Ne, že byste byl hned zatčen, ale jste označen: terorista, fašista, anarchista, komunista, či antisemita. Lidé nechápou, že pokud by se ozvala většina, nebo třeba většina přestala platit daně (ovšem nikoliv potajnu, tak jak to Češi dělají, neboť co je doma, to se počítá!, ale hezky pěkně veřejně!),  elity s tím nezmůžou vůbec nic, neboť nemohou nás (zatím) všechny pozatýkat, nebo zastřelit.

Ano, Havel varuje před novou totalitou.. a asi jen málo koho z nás v roce 89 napadlo, že se po 20 letech nejvíce budeme bát Havla a jeho spolkových kamarádů s krátkými kalhotami: von Schwarzenberga, Vondry, Žantovského, Pehe…  to jsou ti, tkeří jsou napojeni na Nový globální ústřední výbor, o němž nikdo neví, kde sídlí, takže nikdo neví, kam má jít povyrážet okna. Nový světový pořádek kolem těchto soudruhů obtáčel svá chapadla již dávno v období, kdy ještě běžní občané Československa prožívali léta jalového socialismu. A oni již byli připravováni na své čestné úkoly tak samozřejmě, jako že se jiskra stala pionýrem, když přišel její čas. Dodnes nevím, jak jsou tito soudruzi při své naivitě si vůbec vědomi toho, že jsou výkonnou rukou Bestie.

Po 20 letech se dozvídáme, že to byli právě ti opěvovaní demokratičtí vůdci typu Thatcherová či Miterranda, kteří volali Gorbačovovi, aby nechal revoluce ve východní Evropě vojensky krvavě potlačit.  Jak krásně vyspěle demokratické! Byly to stejné země, kterým teď budeme nosit vodu v Evropské Unii. A zas a znova můžeme děkovat onomu nedoceněnému vůdci s velkým V, a hlavně člověku s velkým Č a s velkým srdcem, že to tenkrát navzdory přání západu neudělal a nenechal nás rozjezdit tanky.

Lidé znovu nenávidí politiky a vymýšlejí na ně hořké vtipy, už jen s maximálním přemáháním se nepozvracet otupěle zírají na všechny ty další toskánské a jiné aféry… cítí se podvedeni, cítí se obětováni, cítí se být.. otroky. Aspoň ti vnímavější z nich. Ti zbylí si stále ještě užívají jízdy divokého večírku a nakupují a jezdí po světě, aby i jim se dříve či později udělalo zle a začali střízlivět.

Jenže co s tím?

Základní lest spočívá v politickém systému, který jsme převzali ze západu. Zatímco tam aspoň část 20. století, veden elitami, fungoval, nyní fungovat přestal, neboť se do několika tisíc globálních elit prodrali lidé s miliardovými konty, přičemž jediným měřítkem vstupu do podobných klubů se staly právě peníze.

Naše šance spočívá v probuzení skutečných elit země. Naše šance spočívá ve společném snu o budoucnosti zbavené nových nikým nevolených globálních samozvaných vůdců, poslanců a odporníků. Naše šnace spočívá ve svobodných a nezávislých internetových médiích. Naše šance spočívá v tom, že začneme svou svobodu bránit dříve, než už kvůli technologické, propagandistické a mocenské přesile protivníka neubráníme takřka vůbec nic.

Veškerá moc patří lidu, píše se v ústavách různých zemí. Není tam nic o tom, že patří jen několika procentům či promilům z lidu. Takže, současný stav je nejen proti zdravému rozumu, ale i protiprávní. Přesto lidé trpělivě snášejí to ponižování a otroctví. Často se ptám proč… proč…. proč?

Takže? Budeme dalších 20 let držet v tichosti hubu a krok?! Budeme-li ještě pár měsíců čekat s probuzením a odvahou, mám obavy, že tu hubu budeme donuceni držet už navždy.

A možná mnoho lidí začne hledat chybu, teprve až začnou znovu věznit a popravovat. I tak však mějme neustále na paměti, že máme takovou vládu, jakou si zasloužíme. Nejsme o nic lepší, v průměru, než oni. Jsou našimi reprezentanty, to platí. Takže chceme-li na někoho nadávat a s něčím bojovat, vybojujme tu bitvu nejdříve sami se sebou.

Jak si podle vás stojí současný režim? Registrovaní členové, hlasujte v naší anketě. 

Prevzaté: www.osud.cz

Reklamy
This entry was posted in Zamatové súkno po 20. rokoch. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s