Murdoch a vakcíny: horší zločinec, než jste si mysleli

 

Čím se však zatím zabýváno nebylo je to, že mediální cirkus Murdochových London Times rozjetý mezinárodně vytvořil podmínky, kdy vymyšlené lži o respektovaném britském lékaři měly následky, které mohly mít dopad na životy miliard dětí na celém světě.

„…důkazy o špinavém a skandálním chování Murdochových novin expandují geometricky.“ – Michael Collins

Zpravodajské impérium Ruperta Murdocha čelí intenzivnímu mediálnímu a právnímu přezkoumání. Současná odhalení se zaměřují na odposlech hlasových zpráv rodiny Dowlerových Murdochovýmy News of the World během únosu jejich 12leté dcery Milly, a odhalení ohledně Murdochových London Times, týkajících se údajného ilegálního získávání finančních, vlastnických a lékařských informací o bývalém vůdce Labouristické stranu Gordonu Brownovi v době, kdy byl premiérem.

V r. 2010 bylo odhaleno, že Murdochovy Times of London zveřejnily zfalšované dokumenty, která údajně dokazovaly, že Irán plánoval jaderné experimenty atomových braní, a jak poukazuje Collins, byly to Murdochovy „vylhané informace“, které pomohly zmást lidi a přimět je uvěřit, že Saddam Hussein byl zapleten do útoků 9/11, a podpořily invazi do Iráku, ačkoliv výzvědné informace byly „nepodložené, rozporuplné, či dokonce neexistovaly“, podle článku Senátní výbor pro rozvědku odhaluje konečnou fázi II zpráv o výzvědných informacích před válkou s Irákem, z 5 června 2008.

Čím se však zatím zabýváno nebylo je to, že mediální cirkus Murdochových London Times rozjetý mezinárodně vytvořil podmínky, kdy vymyšlené lži o respektovaném britském lékaři měly následky, které mohly mít dopad na životy miliard dětí na celém světě.

Titulky London Times byly následující:

Bezcitné, neetické a nečestné: Dr. Andrew Wakefield

MMR strašení doktora Andrew Wakefielda vydělalo v USA majlant

Andrew Wakefield a MMR – vyšetřování – Brian Deer

London Times: Doktor MMR Andrew Wakefield zneužil důvěru

Andrew Wakefield byl respektovaným britským gastroenterologem, který začal s výzkumem zažívacích problémů u autistických dětí, ve spolupráci s dalšími lékaři v Británii, poté, co mu zavolali rodiče a požádali o pomoc. Jeho práce ukázala na závažné zažívací problémy a požádal o další prošetření vakcíny MMR.

Brian Deer je reportérem, který neurvale útočil na dr. Wakefielda na stránkách Sunday Times, novin řízených synem Ruperta Murdocha Jamesem Murdochem, který je v představenstvu GlaxoSmithKline, která MMR vyrábí. Deer pracoval na případu za pomoci Medico-Legal Investigations, soukromé vyšetřovací agentury, jejímž jediným zdrojem financování je Asociace britského farmaceutického průmyslu. Deer byl jak novinář píšící o Wakefieldovi, tak člověk, který předložil případ praktikování medicíny Radě pro obecné lékařství, a pak psal také o průběhu jednání.

Rodičům, jejichž děti Wakefield léčil, bylo upřeno právo na slyšení před skutečným soudem v případě proti výrobcům vakcíny. Soudcem Nejvyššího soudu, který jim toto právo upřel, byl sir Nigel Davis, jehož bratr je výkonným členem představenstva Elsevier, vydavatele Lancet, který v r. 1998 odstranil Wakefieldův dokument o této problematice, a sedí také v představenstvu GlaxoSmithKline.

Protože London Times daly Brianu Deerovi při útocích na Wakefielda volnou ruku, média se shlukla jako hejno žraloků. Čirou náhodou šéf Reuters sedí v představenstvu Merck, a Miriam Stoppard, která píše pro noviny Daily Mirror, je vdaná za sira Christophera Hogga, který byl v r. 2004 předsedou představenstva GlaxoSmithKline. Dr. Kumar, předseda GMC Fitness to Practice Panel, který vynesl rozsudek proti dr. Andrew Wakefieldovi, na otázky týkající se jeho akciového podílu v GlaxoSmithKline neodpověděl a řekl, že nic takového, jako škody způsobené vakcínami neexistuje, a že ke všem rodičům, kteří tvrdí, že jejich děti utrpěly, by se mělo přistupovat s pohrdáním a despektem.

Wakefield přišel o svoji licenci praktikovat a opustil Británii. Co udělal, že se Murdochova mašinérie pustila do akce, vymýšlela si o něm báchorky, dostala jeho práce z Lancet a dorazila ho před GMC, až nakonec přišel o licenci?

Wakefield tvrdil, že dokud nebudou provedeny další studie, vakcína proti spalničkám by měla být podávána odděleně, a ne v kombinaci jako MMR (spalničky, příušnice, zarděnky). Netvrdil, že by se děti neměly nechat očkovat vakcínou proti spalničkám, jen to, že by se mělo postupovat opatrně, než bude MMR prozkoumána více. Toto rozumné doporučení vedlo okamžitě k tomu, že samostatná vakcína proti spalničkám byla stažena z trhu.

Wakefieldova práce s profesorem Walker-Smithem a profesorem Simonem Murchem se dotkla citlivého místa. Farmaceutický průmysl, průmysl, který vydělává šestkrát více, než jakýkoliv jiný obor na Wall Street, má na vakcínách tvrdý zájem (v USA společností nemusí prokazovat účinnost, aby dostaly schválení od FDA) a postupuje tvrdě na všech frontách, aby byly jeho produkty povinné.

Tvrdit, že jedna z hlavních vakcín pro děti je může ničit duševně a fyziologicky, byl problém, avšak studie prokázala závažná poškození, a také mitochondriální dysfunkci. Mitochondriální dysfunkce byla potvrzena dalšími studiemi, ale sestřelení Wakefielda ve velkém stylu se stalo prostředkem, jak zdiskreditovat všechny, kdo vakcíny zpochybňují. Wakefield byl vykreslován jako podvodník, a tak byli všichni, kteří vyjadřovali obavy, zavrženi s poukázáním na něj.

Zdroj: www.osud.cz

Reklamy
This entry was posted in Správy a politika, Zdravie a životospráva. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s