Norské otazníky a vykřičníky

Podobně jako útoky v londýnském metru 7.7.2005, nebo útocích na USA 11. září 2001, i norský útok obsahuje zcela zvláštní náhody ohledně souběhu teroristických cvičení a pozdějších skutečných událostí. Právě přesvědčení, že jde o cvičení, byly důvodem absence akutního zásahu amerických protileteckých sil po dlouhé desítky minut.

Teroristický útok v Norsku přináší – tak jak je již v poslední době zvykem – mnoho zajímavých souvislostí a otázek, které nejsou úplně prezentované médii.

Deník VG, vycházející v Oslu, přinesl svědectví očitých svědků, že střelci byli minimálně dva. Marius helander Roset říká: “Jsem si jistý, že na ostrově stříleli ze dvou různých míst ve stejný čas.”

Mladí lidé, kterých se VG dotazoval, popsali i druhého útočníka, který nebyl v policejní uniformě. Osoba, která je stíhala, byla asi 180 cm vysoká, husté tmavé vlasy a neseverský vzhled. V pravé ruce měl pistoli a na zádech pušku. Jsem přesvědčen, že tam byli dva, co stříleli, říká Alexander Stavdal (23). Policie připustila, že útočníků bylo více a že stále probíhá vyšetřování.

To, že obviněný Anders Behring Breivik přistoupí k dnešnímu soudnímu slyšení prý v uniformě (těžko říci v jaké), je samo o sobě unikátní. V tisku se zatím objevil v uniformě svobodných zednářů.

U státní opery probíhalo protiteroristické cvičení s přesně stejným motivem, který nastal minulý pátek, v roce 2010 – výbuch bomby a velké materiální i lidské škody. Další protiteroristické cvičení v centru Osla se pak konalo jen několik dní před útokem. Jak napsal deník Aftenposten: “Ozbrojené jednotky policie se pohybovaly v okolí divadla opery v Oslu a pronikavé výbuchy byly slyšet po velké části města. Nikdo neměl tušení, že jde o cvičení. Tiskové oddělení policie vyjádřilo upřímnost lítost, že veřejnosti nebylo oznámeno předem poměrně dramaticky vypadající cvičení, při kterém cvičil zásahový oddíl, záchranáři a protiteroristická jednotka v oblasti čtvrti Bjorvika.

Podobně jako útoky v londýnském metru 7.7.2005, nebo útocích na USA 11. září 2001, i norský útok obsahuje zcela zvláštní náhody ohledně souběhu teroristických cvičení a pozdějších skutečných událostí. Právě přesvědčení, že jde o cvičení, byly důvodem absence akutního zásahu amerických protileteckých sil po dlouhé desítky minut.

Je velmi zajímavé, že zrovna Norsko.

Norsko chtělo mimo jiné počínaje od 1.8. jako členský stát NATO ustoupit od bombardování Libye.

Norsko je poměrně suverenní a ekonomicky nezávislý (v podstatě poslední, společně se Švýcarskem) evropský stát. Tedy, spíše možná byl. Je sice v NATO, ale není v EU. Nemá výraznější dluhy u finančních nadnárodních struktur a institucí. Jak prozrazuje odhalená komunikace Wikileaks, americký ambasador v Norsku Barry White si několikrát stěžoval na to, že Norové berou boj proti terorismu na lehkou váhu s tím, že “Norské úřady tvrdí, že v tak mírumilovné zemi, jako je Norsko, žádný teroristický útok nehrozí. Vyvíjíme na Nory soustavný tlak, aby začali brát terorismus vážně.”

Den před útokem v táboře mladých se konala za přítomnosti norského ministra zahraničí Jonase Gahr Storeho veřejná témata, při které se mladí socialisté věnovali tématu uznání “Palestinského státu” a bojkotu Izraele. Norsko patří k nejostřejším kritikům židovského státu. Atentátník se přitom hlásí k tzv. “křesťanskému sionismu”, ostře vystupujícímu proti muslimům.

Lidská společnost měla vždy pár vyšinutých jedinců. Špatné je, že dosah jejich násilí i počet mrtvých stoupá, není totiž pro členy společnosti úplně jednoduché proniknout a nechat zaznít svůj hlas a názor, tzv. demokratický režim jim v podstatě všechny možnosti uzavírá. Některé věci jsou prostě tabu. Čím více bude tabu, čím více budeme některá témata kopat pod koberec, tím více budeme trpět, tím krvavěji se nám budou připomínat. Pro lidi, kteří navštěvují třeba rodinné a systematické konstelace je asi poměrně nepřehlednutelná zkušenost. Média samozřejmě vždy využijí příležitosti a pořádně krvavě vše prodají. Stovky milionů lidí za to znovu zaplatí další ztrátou osobních práv a svobod.

norský socialistický premiér má mimo jiné zřejmě zálibu v nošení satanských relikvií

 

Zdroj: www.osud.cz

This entry was posted in Demokracia, Európska Únia, Správy a politika. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s