Fidel Castro bez cenzury: Osud lidstva se ocitl v rukou bezcharakterních politiků | OSUD.cz

Co je OSN? Organizace prosazovaná Spojenými státy před skončením druhé světové války. Tato země, jejíž území bylo od bojiště velmi daleko, neskutečně zvýšila své bohatství; nahromadila 80% zlata světa a pod vedením Roosevelta, upřímného antifašisty, prosazovala vývoj jaderných zbraní, které se Truman, jeho nástupce, průměrný oligarcha, nezdráhal v r. 1945 použít proti bezbranným městům Hirošima a Nagasaki.

Fidel Castro Ruz

První část

Žádný člověk při smyslech, obzvláště někdo, kdo má přístup k základním znalostem získaným na základní škole, by nesouhlasil, že náš druh, obzvláště děti, mladiství nebo mládež, by měl být připraven o právo na život, dnes, zítra, kdykoliv. Nikdy lidské bytosti, v celé své pohnuté historii, coby jedinci nadaní inteligencí, o žádné takové zkušenosti neslyšeli.

Cítím povinnost sdělit těm, kteří se obtěžují čtením těchto názorů, že my všichni, bez výjimky, jsme povinni vytvářet povědomí o rizicích, která lidstvo neúprosně vytváří, když směřuje k poslední a totální katastrofě, coby důsledku nezodpovědných rozhodnutí politiků, kterým dal osud, spíše než jejich nadání nebo znalosti, do rukou osud celého lidstva.

Ať jsou občany svých zemí, nebo ne, ať jsou stoupenci některých náboženství nebo nevěřící, žádná lidská bytost při smyslech nemůže souhlasit s tím, že by její děti nebo nejbližší měli náhle zmizet nebo se měli stát oběťmi šíleného a mučivého utrpení.

Na pozadí odporných zločinů, které stále ve větší míře páchá NATO pod vedením Spojených států a nejbohatších zemí Evropy, byly zraky ostatního světa upřeny na setkání G-20, kde měla být analyzována velká krize, ovlivňující dnes všechny země. Mezinárodní mínění, obzvláště v Evropě, očekávalo odpověď na velkou ekonomickou krizi, která svými vážnými sociálními a dokonce klimatickými dopady ohrožuje každého obyvatele planety. Na tomto setkání mělo být rozhodnuto, jestli je euro udržitelné jako společná měna pro většinu Evropy, a dokonce i to, jestli jsou jisté země schopné v tomto společenství zůstat.

S žádnými odpověďmi jakéhokoliv druhu na nejzávažnější problémy světové ekonomiky, navzdory úsilí Číny, Ruska, Indonésie, Jižní Afriky, Brazílie, Argentiny a dalších ekonomik, snažících se spolupracovat se zbytkem světa na hledání řešení závažných ekonomických problémů, kterým čelí, nepřišli.

Neobvyklé bylo, že ihned poté, co NATO dokončilo libyjskou operaci – po vzdušném útoku, který zranil ústavní hlavu tohoto státu, zničil vozidlo, ve kterém jel, a nechalo ho napospas žoldákům Říše, kteří ho zavraždili a jeho tělo vystavili jako válečnou trofej a porušili muslimské zvyky a tradice – IAEA, orgán OSN a instituce, která by měla prosazovat světový mír, vydala politickou penězi motivovanou a sektářskou zprávu, která posunula svět na pokraj války za použití jaderných zbraní, kterou Říše yankeeů, v alianci s Velkou Británií a Izraelem, přepečlivě připravovala proti Iránu.

Poté, co bylo veni, vidi, vici slavného římského císaře zpřed dvou tisíc let přeloženo jako „přišli jsme, viděli jsme a zemřel“, a bylo to odvysíláno důležitou televizní stanicí okamžitě poté, co byla oznámena smrt Kaddáfího, je přehršel slov, jakými lze popsat americkou politiku.

Nyní je důležitou potřeba vytvořit mezi lidmi jasné povědomí o propasti, ke které je lidstvo vedeno. Naše revoluce prošla dramatickým nebezpečím dvakrát: v říjnu 1962, kdy bylo lidstvo na pokraji jaderného holokoustu; a v polovině roku 1987, kdy naše jednotky čelily rasistickým jihoafrickým jednotkám vyzbrojeným jadernými zbraněmi, které jim pomohli vytvořit Izraelci.

Íránský šáh, spolu s Izraelem, s rasistickým a fašistickým režimem Jižní Afriky spolupracoval také.

Co je OSN? Organizace prosazovaná Spojenými státy před skončením druhé světové války. Tato země, jejíž území bylo od bojiště velmi daleko, neskutečně zvýšila své bohatství; nahromadila 80% zlata světa a pod vedením Roosevelta, upřímného antifašisty, prosazovala vývoj jaderných zbraní, které se Truman, jeho nástupce, průměrný oligarcha, nezdráhal v r. 1945 použít proti bezbranným městům Hirošima a Nagasaki.

Za světového zlatého monopolu v moci Spojených států a prestiže, kterou Roosevelt poskytl dohodám z Bretton-Woods, které dolaru přisoudily statut jediné měny, která byla pak po desítky let používána ve světovém obchodu bez omezení, vyjma toho, že byla kryta zlatem.

Na konci této války byly USA také jedinou zemí, která měla jaderné zbraně, výhodu, kterou se nezdráhaly převést na své spojence a členy Rady bezpečnosti: Velkou Británii a Francii, dvě nejdůležitější koloniální mocnosti tehdejšího světa.

Truman dokonce ani jediným slůvkem neinformoval SSSR o atomových zbraních, dokud je nepoužil. Čína, v té době vedená nacionalistickým generálem Čankajškem, pro-yankeeským oligarchou, nemohla být z Rady bezpečnosti vyloučena.

SSSR, vážně zasažený válkou, destrukcí a ztrátou více než 20 milionů svých synů a dcer při nacistické invazi, věnoval značné ekonomické, vědecké a lidské zdroje tomu, aby se jaderně Spojeným státům vyrovnal. O čtyři roky později, v r. 1949, vyzkoušel svoji první jadernou bombu; vodíkovou bombu v r. 1953; a v r. 1955 svoji první megatunovou bombu. Francie měla svoji první jadernou bombu v r. 1960 (pozn.: byla odpálena v Africe).

V r. 1957, kdy OSN, pod vedením yankeeů, vytvořilo Mezinárodní agenturu pro jadernou energii (IAEA), existovaly pouze tři země vlastnící jadernou bombu. Mysl si někdo, že tento americký nástroj udělal něco, aby varoval svět před strašlivým nebezpečím, kterému byla lidská společnost vystavena, když se Izrael, bezpodmínečný spojenec USA a NATO, nacházející se v samotném srdci nejdůležitějších světových ropných a plynových zásob, stal nebezpečnou a agresivní jadernou velmocí?

Jeho armáda, spolupracující s koloniálními britskými a francouzskými jednotkami, zaútočila na Port Said, když Abdel Nasser znárodnil Suezský kanál, majetek Francie; to donutilo sovětského premiéra poslat ultimátům požadující zastavení této agrese, u které neměli evropští spojenci USA jinou alternativu, než zaútočit.

Zdroj

překlad Osud 2011

Fidel Castro bez cenzury: Osud lidstva se ocitl v rukou bezcharakterních politiků | OSUD.cz

Reklamy
This entry was posted in História, Správy a politika. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s