Proč se povstání na Ukrajině velmi podobá Sýrii

http://www.prisonplanet.com/why-does-ukraine-seem-so-much-like-syria.html
Daniel McAdams
20. 2. 2014
Překlad: OrgoNet

Na Ukrajině se Amerikou podporovaní vzbouřenci zmocňují zbraní ve vojenských skladech, střílejí na policisty– zabili jich již nejméně deset, obsazují vládní budovy, sídla odborů, hlavní poštovní úřady a sídla politických stran. Obsazují budovy místní vlády v dalších městech a fyzicky atakují místní představitele. Jejich cílem je svrhnout zvolenou vládu. (Dodatek Orgonet: Ve městě Rovno obsadili “poklidní demonstranti” i jadernou elektrárnu)
Přicházejí zprávy o posilách pro rebely, které přicházejí s „objemnými batohy do blízkosti scény posledních protestů“, což podezřele připomíná projekt „Internet v kufru“  financovaný americkou vládou, aby poskytl nástroje „aktivistům“ v zemích, které jsou kandidáty na změnu režimu. USA podobně trénovaly a vybavovaly i syrské vzbouřence.
Všude na Ukrajině jsou vyfotografováni vzbouřenci se zbraněmi,


dokonce střílející na policisty.

I do Sýrie USA tajně dodaly zbraně a schválily, aby jim jejich „přátelé“ jako Saudská Arábie, Katar a další jich dodaly ještě více. Ruský představitel obvinil USA z vyzbrojování ukrajinské opozice.
Stejně jako v Sýrii, kde se americký velvyslanec Robert Ford ujal rebelů od počátku povstání, američtí představitelé si vyšlapali stálou stezku, kterou poskytují ukrajinským povstalcům svou podporu a pomoc.
Senátor John McCain dokonce večeřel  s předsedou strany Svobody Olehem Ťahnibokem,

který je zde ukazován v dosti zvláštní póze.

Americká zástupkyně státního tajemníka Victoria Nulandová byla zachycena na nahrávce, jak se domlouvá s americkým velvyslancem na Ukrajině Geoffrey Pyattem ohledně převratu a nahrazení ukrajinské vlády.
Pyatt, muž zajisté zbavený jakéhokoli smyslu pro soudnost, drze prohlásil, že jeho nahrávka osnování převratu ukrajinské vlády byla „pouhou pomocí k vystavění mostů mezi vládou a opozicí“. Samozřejmě že v jistém slova smyslu je to pravda: on je aktivně angažován ve stavění mostu k vládní moci pro ukrajinskou opozici. Syrští rebelové jsou prezentováni jako umírněná skupina budoucích demokratů snažících se o politickou reformu. Ukrajinští rebelové jsou představováni jako skupina prozápadních, proevropských „mírových demonstrantů“. V obou případech skutečnou silou na ulicích jsou radikální extrémisté, s nimiž mají američtí představitelé významný kontakt  .
V Sýrii prezident Assad brzy reagoval na nepokoje nabídkou kompromisu, včetně souhlasu ke konání ústavního referenda, které ukončilo vládu generací jedné strany. Na Ukrajině prezident Janukovič zaručil násilným vzbouřencům amnestii, odvolal zákony spatřované jako bránění protestům, na požadavek opozice propustil svou vládu a dokonce nabídl, že bude jmenovat opoziční vůdce do nové prozatímní vlády. Každý krok ke kompromisu a zklidnění situace byl doprovázen nárůstem násilí a zvyšováním požadavků ze strany vzbouřenců, naposledy když se ukrajinští představitelé opozice setkali s americkými a evropskými představitel na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Prezident Obama stroze varoval  ukrajinskou vládu před vymáháním pořádku: „Očekáváme, že ukrajinská vláda bude zdrženlivá a neuchýlí se k násilí při zacházení s mírovými protestujícími.“ Skrytě poukázal na možnost americké eskalace slovy: „Budeme velice pozorně sledovat situaci a připouštíme společně se svými evropskými partnery a mezinárodní komunitou, že pokud budou překročeny hranice, budou i důsledky.“
Podobně Obama varoval i syrského prezidenta Assada, aby neprováděl žádné akce k obraně země proti ozbrojeným rebelům bojujícím za převrat.
Je zde načrtnuta další linie bezpečnosti? Tentokrát za humny Ruska?
Ještě jedna otázka za milión dolarů: Co by udělal Washington, kdyby vzbouřenci měli v úmyslu svrhnout Obamův režim a vyplenili sklady vojenských zbraní, zabili nejméně deset policistů a zranili tucty dalších, zapálili Washington,

obsadili klíčové vládní budovy včetně Kapitolu, a požádali o změnu Ústavy ve prospěch jejich přístupu k moci?
Obama varoval ukrajinskou vládu, aby zajistila, že „ukrajinská armáda nebude vstupovat do záležitostí, které mají být řešeny civilisty.“ Americká armáda byla povolána  k řešení daleko méně významných protestů v Seattlu ohledně schůzky Světové obchodní organizace v r. 1999.
Oblast amerického Kapitolu je byla již nesčetněkrát „uzavřena“ pro daleko menší hrozby, jako například když psychicky narušená žena bezhlavě řídila tím směrem – ani nebyla ozbrojena, a byla policií zastřelena.
Ani není třeba být příznivcem některé z opozičních skupin na Ukrajině, aby bylo možno poukázat na pokrytectví americké pozice. Ale co je vskutku pozoruhodné, že existuje mnoho podobností mezi tím, co se stalo v Sýrii a co se nyní děje na Ukrajině. Zdá se, jako by obě operace ke změně režimu zosnovala tatáž ruka s tím samým scénářem.

ZDROJ: Orgonet

Reklamy
This entry was posted in Barbarstvo, Demokracia, Európska Únia, Kriminalita a násilie, Prevzaté články, Správy a politika and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s